Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Ананьївський історико-художній музей ім. Є.І. Столиці
Музей було відкрито 6 листопада 1977 року за ініціативи адміністрації ОХМ і Ананьївської райради, як філія Одеського художнього музею. Будівлю, в якій розташований музей, було побудовано в 80-і роки ХІХ ст. Вона розташована на центральній вулиці міста, колись Мільйонній, потім Радянській, нині Незалежності. До 1917 року це був один з прибуткових будинків.


В експозиції музею представлені роботи художників Ананьєва, району та Одеської області — Р. Палецького, П. Ляховського, Г. Белали та ін. Найбільшу увагу привертає живопис відомого земляка, академіка, Євгенія Столиці та стенд з унікальними матеріалами про життя художника.

Євген Іванович Столиця народився в с. Будеї, нині Кодимського району Одеської області, в 1870 році. Був учнем таких художників, як Г.А. Ладиженський, М.К. Клодт, А.І. Куїнджі. Брав участь у виставках Товариства південноруських художників. Художник Є.І. Столиця на запрошення адмірала Макарова брав участь в полярних експедиціях криголама «Єрмак», працював над батальними сценами російсько-японської війни в Порт-Артурі, що принесло йому ще більшу популярність. Також художник жив і працював в Ананьєві.
Основою музею стала колекція творів академічного живопису Є. Столиці (38 картин, переважно пейзажів), який протягом багатьох років жив у Ананьєві. Його роботи експонуються у двох залах, ще в одному залі представлені твори сучасних одеських художників та місцевих аматорів. Інші три зали музею присвячені історії Ананьєва та Ананьївщини, демонструють предмети побуту, вироби народних умільців тощо. У фондах зберігаються твори майстра народної творчості Р. Палецького. У музеї проводяться виставки робіт із фондів, сучасних одеських та місцевих художників і народних умільців, функціонує лекторій з образотворчого мистецтва. Будинок музею є пам'яткою місцевої архітектури.