Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Екскурсії
РОЗДІЛ І
Екскурсії основною експозицією
оглядова екскурсія першим поверхом
«OFAM, nice to meet you»
Що це: оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на живопис — це перше знайомство з музеєм. Під час півторагодинної екскурсії першим поверхом ви хронологічно позально простежите розвиток мистецтва від XVI століття до модернізму XX століття. Познайомитеся з живописом всесвітньо відомих майстрів: Айвазовського, Рєпіна, Врубеля, Сєрова, Кандинського, а також зануритеся в одеський художній контекст — від Товариства південноруських художників до Одеських незалежних.

У результаті: сформуєте повне уявлення про живописну складову основної експозиції музею, зрозумієте, як розвивалося мистецтво у вказаний історичний період, розмежите для себе основні напрями в мистецтві, зрозумієте особливості одеського художнього контексту.

Тривалість: 90 хвилин.
Вартість: 350 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн.
Екскурсія
«Мистецтво розуму: скульптура в Одеському художньому»
Що це: оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на скульптуру. Під час неї ви дізнаєтеся більше про цей вид мистецтва, а також про відомих скульпторів Одеси, Врубеля-кераміста та скульптурні досліди Сєрова, про те, хто з сенаторів кримінального департаменту став відомим скульптором та багато іншого.

У результаті: сформуєте повне уявлення про скульптурну складову основної експозиції музею та зрозумієте, як співвідносяться та переплітаються різні види мистецтва в творчості знаменитих художників.

Тривалість: 60-90 хвилин.
Вартість: 350 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн.
Екскурсія гротом Одеського художнього
Що це: екскурсія до одного з небагатьох підземних пустот-підвалів в Одесі, відкритих для відвідувачів, що знаходиться просто під палацем, де розташовано музей. Він поєднує світло та темряву, видиме та невидиме, надземне та підземне. Імітує природню печеру з її невизначеними просторами. Його створення відноситься до часів романтизму, коли гроти зводились як в палацах, так і в парках.

У результаті: дізнаєтесь історію палацу та його володарів, а також відвідаєте унікальне підземелля.

Тривалість: 60-90 хвилин.
Вартість: 250 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 80 грн.
Екскурсія оновленою іконною залою
Що це: екскурсія колекцією ікон Одеського художнього — запрошуємо вас до іконної зали, де рік тому було змінено як інтер'єр, так і експозицію. Тепер тут представлені різноманітні школи та сюжети, а деякі роботи показані вперше, адже раніше вони зберігалися у запасниках музею. У центрі експозиції один із найцінніших експонатів колекції — ікони кола Діонісія, продовжувача традицій Андрія Рубльова. Це старообрядні ліпованські ікони, створені у Бесарабії та на південному заході України. Ми також включили до експозиції зразки західно-української ікони, за якими можна прослідкувати проникнення бароко в український іконопис.

У результаті: зрозумієте, чим є ікона не в сакральному сенсі, а з точки зору мистецтва; чому іконопис є надважливим етапом у розвитку мистецтва і чим український іконопис відрізняється від європейської традиції.

Тривалість: 60 хвилин.
Вартість: 250 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн.
Частина ІІ
Level up
Тепер ви добре знайомі з основною експозицією Одеського художнього. Далі пропонуємо перейти до відвідування наших поточних виставок. Кожному виставковому проєкту в Одеському художньому передує кропітка наукова праця наукових співробітників, у результаті якої маємо можливість ширше та глибше висвітлити певний мистецький період або творчість певного митця чи мисткині. Висвітлення актуальності теми та розуміння контексту, обґрунтування творчого доробку митців, виважений підхід до формування експозиції — все це стане більш зрозумілим і сприйнятливим під час відвідування кураторської екскурсії.
Екскурсія оновленою експозицією другого поверху
«ХХ — ХХІ: від двацятих до двацятих»
Що це: нова експозиція включає понад 300 робіт у різних напрямках та техніках. Серед представлених авторів такі відомі імена, як Юрій Єгоров, Станіслав Сичов, Лариса Звездочьотова, Валентин Хрущ, Арсен Савадов, Віктор Маринюк, Людмила Ястреб, Влада Ралко та багато-багато інших.

У результаті: нова експозиція дає широку картину загальноукраїнського мистецтва у порівнянні з регіональним фокусом попередньої експозиції. Велику увагу приділено останнім двом десятиліттям та молодим художникам, роботи яких ми вперше включили до постійної експозиції музею.

Тривалість: 60 хвилин.
Вартість: 250 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн.
Частина ІІІ
Познайомимося ближче

А тепер пропонуємо вам на вибір різноманітні авторські екскурсії від наших наукових співробітників, які ви можете обрати, спираючись на теми, цікаві вашій команді. Такі екскурсії — це можливість неформально познайомитися з творами мистецтва та дізнатися особисте ставлення екскурсовода до тієї чи іншої роботи. Це про живе емоційне спілкування, можливість глибше вивчити вже знайомі работи, поглянути на них з нової точки зору, а також дізнатися про ті твори мистецтва, яким під час оглядових екскурсій не приділяється належної уваги.
Екскурсія
Море всередині
Що це: екскурсія роботами художників-мариністів в експозиції Одеського художнього. Ми познайомимо вас з найбільш вражаючими роботами і розповімо цікаві факти з їхньої біографії. Подорожуючи від моря Айвазовського до моря Єгорова, зануримося в морську стихію. Подивимося на море очима художників і побачимо його мінливим і величним, романтичним і патетичним, яскравим і ліричним.

У результаті: дізнаєтеся більше про пейзаж та його різновид — марину, зрозумієте, чому Івана Айвазовського називають «великим», а також дізнаєтеся про багатьох інших художників-мариністів, якими ми пишаємося.

Тривалість: 60 хвилин.

Екскурсія
#HerStory: поза чоловічім поглядом

Що це: екскурсія жіночими іменами в основній експозицію музею. Довгі століття жінки були більшістю, що мовчить. Крокуючи музеями, ми майже не бачимо жіночих імен — ані в описах робіт, ані серед імен авторів. Жіночі історії писали чоловіки — вони створювали ідеали краси та, зокрема, писали портрети. «Поза чоловічим поглядом» — це спроба почути справжні голоси жінок. Спроба побачити не манірні, романтизовані, ідеалізовані образи, а жінок, які мріяли, боролися та створювали історію. Пропонуємо подивитися на жінок не тільки як на муз і натхненниць. Не тільки як на тих, хто «стоїть за спиною великих чоловіків», а на жінок меценаток, художниць, революціонерок.

У результаті: дізнаєтеся, як костюм звільнив жінок, проте скував їхні тіла, як література формувала нові ідеали жіночності і про що думали та мріяли жінки різних епох і верств, як змінювалася роль жінок від пасивного об'єкту, підпорядкованого правилам, до суб'єкту, що сам творить історію.

Тривалість: 60-90 хвилин.
Вартість будь-якої авторської екскурсії: 350 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн.
Частина IV
Інший погляд на все знайоме

Декотрі авторські екскурсії утворюють цикли — таким чином пропонуємо розглянути одну й ту саму тему з різних боків та різних точок зору, звісно ж, на прикладі нашої основної експозиції.
Святковий цикл
Що це: цикл екскурсій, присвячених святам та святкуванням, який складається з таких тем:

1. Причепурилися: святкові убрання та костюми.
2. Стіл накрили: застілля.
3. Розважилися: святкові розваги.
4. Приворожили: містичні сюжети.
5. Покохалися: еротичні сюжети.

У результаті: дізнаєтеся про традиції святкування в різні часи, про те, як вдягалися, що готували, як розважалися, яких обрядів дотримувалися. Усе це в розрізі різних епох, мистецьких напрямів, етносів і верств.

Тривалість кожної окремої екскурсії: 40 хвилин.

Любовний цикл

Що це: цикл екскурсій, присвячених коханню в експозиції Одеського художнього, що складається з таких тем:

1. Кохання та пристрасть.
2. Кохання та ненависть.
3. Кохання та стосунки.
4. Кохання та флірт.
5. Кохання та романтика.

У результаті: дізнаєтеся, як зображували кохання в різні часи, про те, який ступінь відвертості могли собі дозволити художники та які історії стоять за тим чи іншим любовним сюжетом в експозиції.

Тривалість: 40 хвилин.
Кольоровий цикл
Що це: цикл екскурсій, кожну з яких присвячено певному кольору в експозиції. Тим самим ми пропонуємо навчитися «читати» картину через кольори — без зосередження на сюжеті або біографії автора спробуємо зрозуміти, як і для чого художник працює з конкретним кольором.

У результаті:
поглянете на вже знайомі роботи під новим кутом, дізнаєтеся більше про колористику, символіку кольорів, про те, яку роль колір відігравав у творчості окремих художників і навіть цілих художніх напрямів і мистецьких об'єднань.

Пропонуємо такі кольори:
білий, сірий, червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий, рожевий, чорний.

Тривалість: 45-60 хвилин.

Вартість кожної екскурсії в циклі: 250 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн.
Частина V
Special offer

Окремо хочемо розповісти вам про два види екскурсій: директорську та нічну. Це два дуже особливих досвіди, які публічно ми проводимо лише кілька разів на рік і які користуються великою популярністю серед наших корпоративних гостей.
Директорська екскурсія

Що це: оповідь Олександра Ройтбурда про роботи з колекції Одеського художнього, які до вподоби саме йому і чому; про те які роботи, з його точки зору, посядуть почесне місце в історії живопису, а про цінність яких нам ще сперечатися і сперечатися, яким директор бачить Одеський художній майбутнього і яку роль, на його думку, в житті суспільства має відігравати сучасний музей. Під час неї ви матимете можливість особисто поспілкуватися с директором Одеського художнього та поставити йому питання, а також отримаєте унікальну авторську екскурсію, збудовану на особистому досвіді директора як керівника музею, художника та куратора.

Вартість: 10 000 грн — екскурсійне обслуговування + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн (за попереднім узгодженням).
Нічна екскурсія
Що це: екскурсія першим поверхом і гротом музею після його зачинення — за вимкненого світла, з використанням електронних свічок і ліхтариків. За такої обстановки подорож музеєм стає містичною та навіть трохи інтимною — під час неї ви дізнаєтеся найпотаємніші музейні історії.

Вартість: 12 000 грн.

*За вашим бажанням ми можемо провести екскурсію окремо першим поверхом або гротом. Вартість розрахуємо додатково.

Ми також можемо «оживити» картини з експозиції:
«Ромео та Джульєтта» — актори зіграють сцену на балконі з найвідомішого твора Вільяма Шекспіра, яка лягла в основу однойменої картини Костянтина Маковського з колекції Одеського художнього (перший поверх) — 4500 грн.

«Сліпий бандурист» за участі бандуристки Яни Міньової (перший поверх) — 2500 грн.

«Жнива» за участі студенток Одеської музичної академії імені Нежданової (перший поверх) — 4000 грн.
«Народження скульптури» — учасниці танцювальної спільноти «Простір» покажуть, як з каменю народжуються скульптури. На цей перфоманс їх надихнула скульптура «Нічний кошмар» Йосипа Мормоне (перший поверх) — 3500 грн.
«Кафе» — актори розіграють сцену про кохання, яка могла би відбутися лише в паризькому кафе минулого століття. В основі цього перфоманса — картина «Кафе» видатного Олександра Мурашка (перший поверх) — 5000 грн.
«Салют» — світлозвукова інсталяція видатного українського сучасного художника Дмитра Ерліха (перший поверх) — 3000 грн.
«Шурка» — пропонуємо вам на дотик вгадати який експонат ми сховали у «чорному ящику», а потім знайти його на одній з картин з колекції Одеського художнього (перший поверх) — 1000 грн.
Частина VI
Додаткові радощі
Наша пропозиція для вас не вичерпується всім вищенаписаним. За вашим бажанням ми із задоволенням:
розробимо персональні екскурсії будь-якої тематики в рамках експозиції Одеського художнього (вартість розробки екскурсії: 1000 грн, проведення екскурсії — 350 грн + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн);
проведемо екскурсію англійською або французькою мовами (вартість екскурсії не зміниться);
запропонуємо розважальну програму та майстер-класи для дітей (вартість: від 1500 грн);
надамо вільну залу наприкінці кожної екскурсії для шеринга, рефлексії та обміну враженнями (вартість оренди: 1400 грн/30 хвилин).
Зв'яжіться з нами:
+380 48 737 38 70
+380 48 723 72 87
office@ofam.org.ua