Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Подарунок на день народження Одеського художнього музею!
Олег Голосій — один з ключових сучасних художників України, з творчої практики якого розпочався відлік історії мистецтва доби незалежності. За своє блискавично коротке і таке ж яскраве життя художник створив понад 300 масштабних живописних полотен. Сьогодні в Україні зберігається лише невелика частина його доробку, яким дбайливо опікується родина художника та заснований 2019 року Artist Estate. Декілька творів нині зберігаються та експонуються в Національній галереї мистецтв Шотландії. До колекції Національного художнього музею України також належить один твір. Ширше представлення творів Голосія в музейних колекціях України та публічному доступі має стати стратегічним пріоритетом розвитку музейної справи.

Полотно «У цирку» було відібране до колекції Одеського художнього музею особисто Олександром Ройтбурдом. Директор також планував велику ретроспективу «Голосій в Одесі», яка була вимушено скасована в останній момент через початок пандемії, в березні 2020 року. Ця картина була створена 1991 року, і належить до так званого періоду «Нової хвилі», частиною якого був і сам Ройтбурд, близький друг, сучасник і колега Голосія. «У Цирку» присутня притаманна для тих років кінематографічність сюжету, яскраві, проте втаємничені образи персонажів. А також віртуозна, проте невимушена й динамічна — як завжди у Голосія, — робота з ефектним контрастом густого темного тла та висвітлення центральної сцени. Ця картина є характерною та впізнаваною для Голосія. Рівно як і важливим прикладом естетики та живописного куражу в цілому всієї української «Нової хвилі».
Олег Голосій
Голосій Олег Миколайович. У цирку. 1991. Полотно, олія. 200×150.
Вартість картини — 453 000 гривень
Оберіть суму для підтримки:
6 листопада музею виповниться 122 роки. Олександр Ройтбурд багато років мріял про поповнення коллекції музею роботами Олега Голосія.