Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
OFAM x Mozart
оглядова екскурсія першим поверхом
«OFAM, nice to meet you»
Що це: оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на живопис — це перше знайомство з музеєм. Під час півторагодинної екскурсії першим поверхом ви хронологічно позально простежите розвиток мистецтва від XVI століття до модернізму XX століття. Познайомитеся з живописом всесвітньо відомих майстрів: Айвазовського, Рєпіна, Врубеля, Сєрова, Кандинського, а також зануритеся в одеський художній контекст — від Товариства південноруських художників до Одеських незалежних.

У результаті: сформуєте повне уявлення про живописну складову основної експозиції музею, зрозумієте, як розвивалося мистецтво у вказаний історичний період, розмежите для себе основні напрями в мистецтві, зрозумієте особливості одеського художнього контексту.

Тривалість: 90 хвилин.
Екскурсія
«Мистецтво розуму: скульптура в Одеському художньому»
Що це: оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на скульптуру. Під час неї ви дізнаєтеся більше про цей вид мистецтва, а також про відомих скульпторів Одеси, Врубеля-кераміста та скульптурні досліди Сєрова, про те, хто з сенаторів кримінального департаменту став відомим скульптором та багато іншого.

У результаті: сформуєте повне уявлення про скульптурну складову основної експозиції музею та зрозумієте, як співвідносяться та переплітаються різні види мистецтва в творчості знаменитих художників.

Тривалість: 60-90 хвилин.
Екскурсія гротом Одеського художнього
Що це: екскурсія до одного з небагатьох підземних пустот-підвалів в Одесі, відкритих для відвідувачів, що знаходиться просто під палацем, де розташовано музей. Він поєднує світло та темряву, видиме та невидиме, надземне та підземне. Імітує природню печеру з її невизначеними просторами. Його створення відноситься до часів романтизму, коли гроти зводились як в палацах, так і в парках.

У результаті: дізнаєтесь історію палацу та його володарів, а також відвідаєте унікальне підземелля.

Тривалість: 60-90 хвилин.
Екскурсія оновленою іконною залою
Що це: екскурсія колекцією ікон Одеського художнього — запрошуємо вас до іконної зали, де рік тому було змінено як інтер'єр, так і експозицію. Тепер тут представлені різноманітні школи та сюжети, а деякі роботи показані вперше, адже раніше вони зберігалися у запасниках музею. У центрі експозиції один із найцінніших експонатів колекції — ікони кола Діонісія, продовжувача традицій Андрія Рубльова. Це старообрядні ліпованські ікони, створені у Бесарабії та на південному заході України. Ми також включили до експозиції зразки західно-української ікони, за якими можна прослідкувати проникнення бароко в український іконопис.

У результаті: зрозумієте, чим є ікона не в сакральному сенсі, а з точки зору мистецтва; чому іконопис є надважливим етапом у розвитку мистецтва і чим український іконопис відрізняється від європейської традиції.

Тривалість: 60 хвилин.
Екскурсія
Море всередині
Що це: екскурсія роботами художників-мариністів в експозиції Одеського художнього. Ми познайомимо вас з найбільш вражаючими роботами і розповімо цікаві факти з їхньої біографії. Подорожуючи від моря Айвазовського до моря Єгорова, зануримося в морську стихію. Подивимося на море очима художників і побачимо його мінливим і величним, романтичним і патетичним, яскравим і ліричним.

У результаті: дізнаєтеся більше про пейзаж та його різновид — марину, зрозумієте, чому Івана Айвазовського називають «великим», а також дізнаєтеся про багатьох інших художників-мариністів, якими ми пишаємося.

Тривалість: 60 хвилин.

Екскурсія
#HerStory: поза чоловічім поглядом

Що це: екскурсія жіночими іменами в основній експозицію музею. Довгі століття жінки були більшістю, що мовчить. Крокуючи музеями, ми майже не бачимо жіночих імен — ані в описах робіт, ані серед імен авторів. Жіночі історії писали чоловіки — вони створювали ідеали краси та, зокрема, писали портрети. «Поза чоловічим поглядом» — це спроба почути справжні голоси жінок. Спроба побачити не манірні, романтизовані, ідеалізовані образи, а жінок, які мріяли, боролися та створювали історію. Пропонуємо подивитися на жінок не тільки як на муз і натхненниць. Не тільки як на тих, хто «стоїть за спиною великих чоловіків», а на жінок меценаток, художниць, революціонерок.

У результаті: дізнаєтеся, як костюм звільнив жінок, проте скував їхні тіла, як література формувала нові ідеали жіночності і про що думали та мріяли жінки різних епох і верств, як змінювалася роль жінок від пасивного об'єкту, підпорядкованого правилам, до суб'єкту, що сам творить історію.

Тривалість: 60-90 хвилин.
Екскурсія
Місто + музей
Що це: неспішна прогулянка містом, яку ми розпочнемо на Думській площі, а завершимо, звісно ж, в Одеському художньому. На вас чекають знакові місця художнього життя Одеси — згадаємо, де були найпрестижніші виставкові зали і найтусовочніші місця художнього бомонду.

У результаті: дізнаєтеся про життя художників: про популярність та забуття, про дружбу та суперництво. І ще раз переконаємося в тому, що Одеса була і є містом художників.

Тривалість: 180 хвилин.

Цикли екскурсій

Декотрі авторські екскурсії утворюють цикли — таким чином пропонуємо розглянути одну й ту саму тему з різних боків та різних точок зору, звісно ж, на прикладі нашої основної експозиції.
Святковий цикл
Що це: цикл екскурсій, присвячених святам та святкуванням, який складається з таких тем:

1. Причепурилися: святкові убрання та костюми.
2. Стіл накрили: застілля.
3. Розважилися: святкові розваги.
4. Приворожили: містичні сюжети.
5. Покохалися: еротичні сюжети.

У результаті: дізнаєтеся про традиції святкування в різні часи, про те, як вдягалися, що готували, як розважалися, яких обрядів дотримувалися. Усе це в розрізі різних епох, мистецьких напрямів, етносів і верств.

Тривалість кожної окремої екскурсії: 40 хвилин.

Любовний цикл

Що це: цикл екскурсій, присвячених коханню в експозиції Одеського художнього, що складається з таких тем:

1. Кохання та пристрасть.
2. Кохання та ненависть.
3. Кохання та стосунки.
4. Кохання та флірт.
5. Кохання та романтика.

У результаті: дізнаєтеся, як зображували кохання в різні часи, про те, який ступінь відвертості могли собі дозволити художники та які історії стоять за тим чи іншим любовним сюжетом в експозиції.

Тривалість: 40 хвилин.
Кольоровий цикл
Що це: цикл екскурсій, кожну з яких присвячено певному кольору в експозиції. Тим самим ми пропонуємо навчитися «читати» картину через кольори — без зосередження на сюжеті або біографії автора спробуємо зрозуміти, як і для чого художник працює з конкретним кольором.

У результаті:
поглянете на вже знайомі роботи під новим кутом, дізнаєтеся більше про колористику, символіку кольорів, про те, яку роль колір відігравав у творчості окремих художників і навіть цілих художніх напрямів і мистецьких об'єднань.

Пропонуємо такі кольори:
білий, сірий, червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий, рожевий, чорний.

Тривалість: 45-60 хвилин.

Special offer

Окремо хочемо розповісти вам про два види екскурсій: директорську та нічну. Це два дуже особливих досвіди, які публічно ми проводимо лише кілька разів на рік і які користуються великою популярністю серед наших корпоративних гостей.
Директорська екскурсія

Що це: оповідь Олександра Ройтбурда про роботи з колекції Одеського художнього, які до вподоби саме йому і чому; про те які роботи, з його точки зору, посядуть почесне місце в історії живопису, а про цінність яких нам ще сперечатися і сперечатися, яким директор бачить Одеський художній майбутнього і яку роль, на його думку, в житті суспільства має відігравати сучасний музей. Під час неї ви матимете можливість особисто поспілкуватися с директором Одеського художнього та поставити йому питання, а також отримаєте унікальну авторську екскурсію, збудовану на особистому досвіді директора як керівника музею, художника та куратора.
Нічна екскурсія
Що це: екскурсія першим поверхом і гротом музею після його зачинення — за вимкненого світла, з використанням електронних свічок і ліхтариків. За такої обстановки подорож музеєм стає містичною та навіть трохи інтимною — під час неї ви дізнаєтеся найпотаємніші музейні історії.

*За вашим бажанням ми можемо провести екскурсію окремо першим поверхом або гротом. Вартість розрахуємо додатково.

Ми також можемо «оживити» картини з експозиції:
«Ромео та Джульєтта» — актори зіграють сцену на балконі з найвідомішого твора Вільяма Шекспіра, яка лягла в основу однойменої картини Костянтина Маковського з колекції Одеського художнього.

«Сліпий бандурист» за участі бандуристки Яни Міньової.

«Жнива» за участі студенток Одеської музичної академії імені Нежданової.
«Народження скульптури» — учасниці танцювальної спільноти «Простір» покажуть, як з каменю народжуються скульптури. На цей перфоманс їх надихнула скульптура «Нічний кошмар» Йосипа Мормоне.
«Кафе» — актори розіграють сцену про кохання, яка могла би відбутися лише в паризькому кафе минулого століття. В основі цього перфоманса — картина «Кафе» видатного Олександра Мурашка.
«Салют» — світлозвукова інсталяція видатного українського сучасного художника Дмитра Ерліха.
«Шурка» — пропонуємо вам на дотик вгадати який експонат ми сховали у «чорному ящику», а потім знайти його на одній з картин з колекції Одеського художнього.
Практика усвідомленності від Mindspot
Що це: екскурсія першим поверхом і гротом музею після його зачинення — за вимкненого світла, з використанням електронних свічок і ліхтариків. За такої обстановки подорож музеєм стає містичною та навіть трохи інтимною — під час неї ви дізнаєтеся найпотаємніші музейні історії.

*За вашим бажанням ми можемо провести екскурсію окремо першим поверхом або гротом. Вартість розрахуємо додатково.

Наша пропозиція для вас не вичерпується всім вищенаписаним. За вашим бажанням ми із задоволенням:
розробимо персональні екскурсії будь-якої тематики в рамках експозиції Одеського художнього;
проведемо екскурсію англійською або французькою мовами;
запропонуємо розважальну програму та майстер-класи для дітей;
надамо вільну залу наприкінці кожної екскурсії для шеринга, рефлексії та обміну враженнями.
Ви також можете замовити додаткові послуги до або після будь-якої з екскурсій. Ми пропонуємо:

• Фуршет-сервис (фужери, посуд та інвентар) без вартості кейтеринга, напоїв та закусок.
• Кейтеринг від музею — власноруч підберемо закуски та напої на ваш смак та бюджет.
• Кейтеринг на замовлення — звернемося до кейтерингової компанії, яка забезпечить закуски та напої, враховуючи ваші побажання.

• Обслуговуваня фуршету .
• Сервіровка столу.
• Сleaning.
• Музичний супровід (піаністи, скрипаль, діджей).
• Підбір та координація музикантів.
• Сервісний супровід від музею: менеджмент, технічний супровід та охоронні послуги сплачуються окремо, ціна залежить від кількості людей та складності події.

* проведення події до 22:00 (можливість продовження події обговорюється додатково)