Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Odesa fine arts museum
Нонконформісти:
музейний формат
Одеський художній музей спільно з галереєю сучасного мистецтва Nt-Art Gallery представляє проект, в якому зібрані роботи одеських художників нонконформістського кола, таких як Валерій Басанець, Володимир Стрєльніков, Евген Рахманін, Віктор Маринюк, Олег Волошинов, Олександр Стовбур, Сергій Савченко, Володимир Цюпко, Василь Сад, Ігор Божко.


Спеціально для проекту художники, яким завжди був властивий більш камерний формат висловлювання, створюють великофрматні роботи, намагаючись опанувати полотно розміром 150х200 см та збільшити свої абстрактні композиції.

Проект був показаний у Мистецькому Арсеналі на виставці «Одеська школа. Традиції та актуальність» у 2013 році, де циклу була відведена окрема зала. Ініціаторами експерименту стали Ігор Гусєв (ідея) та Анатолій Димчук, який втілив в життя задум поекспериментувати з масштабом та вийти за рамки звичного маленького та середнього формату. Свого часу така камерність була обумовлена повною відсутністю інституціональної підтримки та вимушеним переходом групи художників до андергаунду, в якому єдиним можливим форматом репрезентації стали квартирні виставки. Наразі, творчість українських шістдесятників, наяскравішими представниками яких є саме одеські нонконформісти, викликає все більше і більше зацікавлення як з боку професійної спільноти, так і з боку глядача. Отже, проект можна вважати спробою дослідити творчість нонконформістів, створивши передумови для нового експериментатального за духом висловлювання.

В рамках проекту «Нонконформісти: музейний формат», в пам'ять про учасника проекту Олександра Стовбура, який пішов з життя 4 червня 2019 року, будуть представлені вибрані роботи художника.

text
5 липня Одеський художній спільно з галерею сучасного мистецтва Nt-Art Gallery представила проект «Нонконформісти: музейний формат». Одеські нонконформісти — це коло художників, які в умовах ізоляції від світового художнього процесу зайнялися пошуком нових форм, засобів творчого виявлення і створили власний варіант модернізму. Кілька років тому одеський галерист, колекціонер, меценат Анатолій Димчук звернувся до художників із проханням створити роботи «музейного формату» — 2х1,5, 2х2 метра. Це був експеримент із масштабом: художники вийшли за рамки звичного камерного формату, який ідеально підходив для квартирних виставок, і перенесли свої абстрактні композиції на більше полотно.