Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Slow art
Практика усвідомленного споглядання від Mindspot в Одеському художньому
Що це таке?
Рух «повільного мистецтва» є частиною руху «за повільне життя», що почав зароджуватись наприкінці 1980-х і з тих пір отримав розвиток у різноманітних галузях. Його ідея полягає в тому, щоб уповільнитись і дозволити собі по-справжньому зустрітися з речима і явищами навколо — адже в сучасному надшвидкому світі стільки всього пролітає повз нас. На зустрічах Slow Art в Одеському художньому концепція slow art поєднається з mindfulness — навичкою усвідомленості, присутності в моменті, уваги до себе в ньому.

Хто проводить?

Зустрічі проводитимуть інструктори та інструкторки центру Mindspot — одеського осередку mindfulness. Центр відкрився три роки тому у форматі «спортзалу для мозку». З тих пір Mindspot розробив численні курси, навчив практикам усвідомленості майже 400 вчителів, та випустив 60 сертифікованих інструкторів.
Як це проходитиме в Одеському художньому?
Занурення у мистецтво на Slow Art Days відбуватиметься в три етапи:

  • Знайомство та підготовка. Разом з інструктором ми дослухаємося до свого тіла, відчуємо його; відокремимось від виру зовнішніх подразників і повернемося до моменту «тут і зараз».
  • Сама практика усвідомленого спостерігання витвору мистецтва.
  • Обговорення з використанням техніки емпатичного слухання, що передбачає безоціночне прийняття всього сказаного й почутого.

Що це дає?
Одна з основних задач mindfulness — повернути контроль над фокусом своєї уваги. Це набуває особливої актуальності в сучасних умовах, коли потоки переважно негативної інформації атакують з усіх боків.
Навчившись керувати своєю увагою та емоціями, ми можемо знизити рівень стресу, краще приймати себе та свої почуття, досягти балансу поміж зібраністю та розслабленістю — і зрештою зберігати впевненість та спокій навіть у нинішні хаотичні часи.
В чому унікальність наших Slow Art Days?

Поєднання slow art і mindfulness дозволить отримати унікальний досвід повільного знайомства з картинами. Відкриття гарантовані! Навіть якщо ви вже багато разів бачили ці роботи раніше. Зрештою, коли ви востаннє дозволяли собі затриматися біля вподобаної картини довше, ніж на кілька секунд? На наших Slow Art Days вам належатиме увесь необхідний час.