Виставки
Події for week of 30.01.2023
This Week Navigation

Завершені виставкові проєкти

Василь Дмитрик. Зберігати вічно. Не розкривати
Серія цифрових колажів «Знайдені суб’єкти» була створена Василем Дмитриком напочатку повномасштабної війни. Шок першої реакції посилювався щоденними спостеріганнями за фронтовими стрімами, які не знали журналістської професійної етики на зображення маосової

«Transmuseum»
Виставку побудовано на принципі вторгнення робіт Ігора Гусєва до основної експозиції Одеського художнього музею.

«Ексгумація» соцреалізм з колекції ОХМ
Новий виставковий проект логічно продовжує щойно закриту виставку «Спецфонд: Репресоване мистецтво», яка знайомила одеську публіку з мистецтвом забороненим, вилученим на довгі десятиліття з історії, наукового обігу і експозицій музеїв.

«Нонконформісти: музейний формат»
У спільному з галереєю сучасного мистецтва NT-art проекті зібрано роботи одеських художників нонконформістського кола

Марія Куліковська «Моя шкіра — моя справа»
Виставка сучасної української художниці Марії Куліковської «Моя шкіра — моя справа» — це кілька десятків сліпків тіла Марії, зроблених у співавторстві з Олегом Вінніченком за допомогою парафіну, шоколаду, мила, гіпсу та епоксидних смол.

Константин Сомов «Без цензури»
У вересні ми вперше показали всі роботи майстра, які зберігають наші фонди. Серед експонатів – рідкісні еротичні малюнки до «Книги маркізи», збірника фривольних французських текстів XVIII сторіччя.

Борис Лур’є «Змінена людина»
Змінена людина – важлива метафора ХХ та ХХІ століть, історії та політики, що намагаються стерти людину, змінити її та позбавити обличчя.

Спецфонд: репресоване мистецтво
На виставці представлені 80 робіт із зібрання НХМУ, які були законсервовані наприкінці 1930-х і протягом багатьох десятків років були приховані від публіки.

Дмитро Євсєєв. Палімпсест
Серія графічних робіт Дмитра Євсєєва «Палімпсест» був створений навесні 2022 року та демонструє спільну рису українського воєнного мистецтва: вимушена зміна, притаманних художнику медіумів. Початок війни для Євсєєва унеможливив форматний живопис

Ігор Гора. Чому перерване життя загарбника барвисто сяє фарбами?
Серія цифрових колажів одеського фотографа Ігоря Гори був створений у квітні-травні 2022 року. Зазвичай, працюючи з колажом, Гора використовує власні фотографії. Обмеженість доступу до лінії фронту вимусила художника працювати з

Голодомор: очима українських художників
26 листопада до Дня пам’яті жертв голодоморів відкриваємо виставку «Голодомор: очима українських художників» з колекції Моргана Вільямса.

Школа юного музейника. Онлайн
Одеський національний художній музей запрошує всіх маленьких поціновувачів та поціновувачок мистецтва долучитися до нашого онлайн-курсу Школи юного музейника «Первісне мистецтво та Стародавній світ».

Микола Глущенко «Остання свобода»
Микола Глущенко«Остання свобода» Біографія Миколи Глущенка схожа на авантюрний роман: у ній знайшлось місце затяжній еміграції, агентурній діяльності, численним закордонним мандрівкам і плідній творчості. За життя митець створив понад 10

Віктор Маринюк «Жити уважно»
Віктор Маринюк — легенда одеського нонконформізму. Образи Віктора Маринюка ізольовані від зовнішнього світу, їх не оточують предмети з відзнакою часу.

Пауель Шварц «Fioretti»
Сьогодні ім’я Пауля Шварца (1873—1934) майже забуте: персональна виставка «Fioretti» в Одеському художньому покликана нагадати про нього і дати друге життя творчому надбанню митця.
Назва виставки «Fioretti» — посилання до твору XIV століття «Квіточки Франциска Асізького». Це збірка з 53 коротких розділів, що розповідають про життя святого Франциска Асізького і яскраво змальовують створені ним дива.
Так само і на нашій виставці кожна робота — маленька окрема оповідь про диво і красу життя. Кожен предмет, кожна квіточка в творах художника мають характер і власну історію. Шварц, неначе ловець снів, полює на образи: у плямах монотипій, малюнках каміння, тріщинах та кляксах — всюди є сутності й почуття.

Андрій Достлєв, Лія Достлєва. «Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор»
У рамках проєкту художники впродовж двох місяців документували сліди всієї їжі, яку з тих чи інших причин викидали. З цієї документації вони зробили колажі з фрагментами знайдених світлин, на яких присутні елементи пейзажу. В такий спосіб митці опрацьовують відчуття сорому, яке виникає під час викидання їжі — навіть тієї, яка б нікому не допомогла і нікого б не врятувала.

Павло Маков. “MAPPA MUNDI”
MAPPA MUNDI — велика персональна виставка Павла Макова, одного з головних українських художників сучасності, автора Національного павільйону України на Венеційській бієнале 2022 та лауреата Шевченківської премії.
Експозиція представляє нові роботи художника, створені протягом 2020—2021 років.

Олександр Ройтбурд. «Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»
Виставка охоплює чотири десятиліття творчості художника — насамперед, ранній і найменш досліджений період, 1980-1990-ті.
На виставці зібрано 28 живописних робіт, інсталяції, відеоарт та близько 70 архівних фото, покликаних показати шлях Ройтбурда-куратора і організатора художньої спільноти.

«100 років потому. Киріак Костанді»
В Одеському художньому зберігається більше двохсот робіт Костаді, а у постійній експозиції ви можете побачити лише 14 з них. На виставці ми представили роботи, які тривалий час зберігалися в фондах музею, а також архівні фото, документи і роботу сучасного українського митця Василя Дмитрика, присвячену пам’яті Киріака Костанді.