Виставки

Події for week of 30.01.2023

This Week Navigation

Loading Events
Пн 30th
No Events Today
Вт 31st
No Events Today
Ср 1st
No Events Today
Чт 2nd
No Events Today
Пт 3rd
No Events Today
Сб 4th
No Events Today
Нд 5th
No Events Today

Завершені виставкові проєкти

Василь Дмитрик. Зберігати вічно. Не розкривати

Серія цифрових колажів «Знайдені суб’єкти» була створена Василем Дмитриком напочатку повномасштабної війни. Шок першої реакції посилювався щоденними спостеріганнями за фронтовими стрімами, які не знали журналістської професійної етики на зображення маосової

Перейти »

«Transmuseum» 

Виставку побудовано на принципі вторгнення робіт Ігора Гусєва до основної експозиції Одеського художнього музею.

Перейти »

«Ексгумація» соцреалізм з колекції ОХМ

Новий виставковий проект логічно продовжує щойно закриту виставку «Спецфонд: Репресоване мистецтво», яка знайомила одеську публіку з мистецтвом забороненим, вилученим на довгі десятиліття з історії, наукового обігу і експозицій музеїв.

Перейти »

Марія Куліковська «Моя шкіра — моя справа»

Виставка сучасної української художниці Марії Куліковської «Моя шкіра — моя справа» — це кілька десятків сліпків тіла Марії, зроблених у співавторстві з Олегом Вінніченком за допомогою парафіну, шоколаду, мила, гіпсу та епоксидних смол.

Перейти »

Константин Сомов «Без цензури»

У вересні ми вперше показали всі роботи майстра, які зберігають наші фонди. Серед експонатів – рідкісні еротичні малюнки до «Книги маркізи», збірника фривольних французських текстів XVIII сторіччя.

Перейти »

Дмитро Євсєєв. Палімпсест

Серія графічних робіт Дмитра Євсєєва «Палімпсест» був створений навесні 2022 року та демонструє спільну рису українського воєнного мистецтва: вимушена зміна, притаманних художнику медіумів. Початок війни для Євсєєва унеможливив форматний живопис

Перейти »

Ігор Гора. Чому перерване життя загарбника барвисто сяє фарбами?

Серія цифрових колажів одеського фотографа Ігоря Гори був створений у квітні-травні 2022 року. Зазвичай, працюючи з колажом, Гора використовує власні фотографії. Обмеженість доступу до лінії фронту вимусила художника працювати з

Перейти »

ДОВІЙНИ

«Довоєнний» 2021 рік ми готували нову хвилю. Дарування художників та колекціонерів, безвідмовна підтримка Marazli Club та цільова бюджетна програма, яку Олександр Ройтбурд організував за два місяці до своєї смерті —

Перейти »

Школа юного музейника. Онлайн

Одеський національний художній музей запрошує всіх маленьких поціновувачів та поціновувачок мистецтва долучитися до нашого онлайн-курсу Школи юного музейника «Первісне мистецтво та Стародавній світ».

Перейти »

Микола Глущенко «Остання свобода»

Микола Глущенко«Остання свобода» Біографія Миколи Глущенка схожа на авантюрний роман: у ній знайшлось місце затяжній еміграції, агентурній діяльності, численним закордонним мандрівкам і плідній творчості. За життя митець створив понад 10

Перейти »

Пауель Шварц «Fioretti»

Сьогодні ім’я Пауля Шварца (1873—1934) майже забуте: персональна виставка «Fioretti» в Одеському художньому покликана нагадати про нього і дати друге життя творчому надбанню митця.

Назва виставки «Fioretti» — посилання до твору XIV століття «Квіточки Франциска Асізького». Це збірка з 53 коротких розділів, що розповідають про життя святого Франциска Асізького і яскраво змальовують створені ним дива.

Так само і на нашій виставці кожна робота — маленька окрема оповідь про диво і красу життя. Кожен предмет, кожна квіточка в творах художника мають характер і власну історію. Шварц, неначе ловець снів, полює на образи: у плямах монотипій, малюнках каміння, тріщинах та кляксах — всюди є сутності й почуття.

Перейти »

Андрій Достлєв, Лія Достлєва. «Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор»

У рамках проєкту художники впродовж двох місяців документували сліди всієї їжі, яку з тих чи інших причин викидали. З цієї документації вони зробили колажі з фрагментами знайдених світлин, на яких присутні елементи пейзажу. В такий спосіб митці опрацьовують відчуття сорому, яке виникає під час викидання їжі — навіть тієї, яка б нікому не допомогла і нікого б не врятувала.

Перейти »

Павло Маков. “MAPPA MUNDI”

MAPPA MUNDI — велика персональна виставка Павла Макова, одного з головних українських художників сучасності, автора Національного павільйону України на Венеційській бієнале 2022 та лауреата Шевченківської премії.

Експозиція представляє нові роботи художника, створені протягом 2020—2021 років.

Перейти »

Олександр Ройтбурд. «Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»

Виставка охоплює чотири десятиліття творчості художника — насамперед, ранній і найменш досліджений період, 1980-1990-ті.
На виставці зібрано 28 живописних робіт, інсталяції, відеоарт та близько 70 архівних фото, покликаних показати шлях Ройтбурда-куратора і організатора художньої спільноти.

Перейти »

«100 років потому. Киріак Костанді»

В Одеському художньому зберігається більше двохсот робіт Костаді, а у постійній експозиції ви можете побачити лише 14 з них. На виставці ми представили роботи, які тривалий час зберігалися в фондах музею, а також архівні фото, документи і роботу сучасного українського митця Василя Дмитрика, присвячену пам’яті Киріака Костанді.

Перейти »