Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Борис Лур’є «Змінена людина»

24 Січня 14 Квітня


Борис Лур’є «Змінена людина»

24 січня – 14 квітня


Борис Лур’є
«Змінена людина»

Змінена людина – важлива метафора ХХ та ХХІ століть, історії та політики, що намагаються стерти людину, змінити її та позбавити обличчя.

Роботи, представлені на виставці, — це дадаїстський жест знищення ненависного об`єкта чи персонажа шляхом його перелицювання та позбавлення обличчя, нейтралізації світового зла в усіх його проявах, стирання з лиця Землі, викреслення з історії.

Борис Лур’є

Борис Лур’є (1924 – 2008) — американський художник-нонкомформіст та письменник, народжений в СРСР, засновник руху NO!art — одним з перших порушує питання, що вже давно витали в повітрі: зникнення індивідуальності, ентропію особистості, а значить — самої реальності.

Художня практика Бориса Лур’є тісно пов’язана з темою Голокосту. Його виставка «Змінена людина» — це бесіда про кінець метафізики, яка стала «неможливою після Освенциму». Лур`є, який пережив чотири концтабори, вважав, що морально виправданим в «тотальному концтаборі» сучасності може бути лише бунт. Тому за робочу стратегію він обрав жорстку критику. Бачення світу як тотального концтабору, де люди безжально знищують собі подібних; світ як бордель, де людина, а саме жінка, перетворюється на об`єкт — стали опорою та провідником у мистецтві Бориса Лур`є.

Мистецтво Лур’є бунтує проти буржуазних цінностей, натомість засвідчує позицію громадянської та особистої свободи. Виставка Бориса Лур`є в Україні — знак відкритості сучасного українського суспільства.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Суворі та стильні. Мистецтво довгих шістдесятих
Виставковий проект логічно продовжує виставку «Ексгумація» (2018-2019), яка познайомила глядача з мистецтвом соцреалізму із зібрання Одеського художнього.
Юрій Сивирін. “Чорне дзеркало”
Художник виявляється в стані взаємовиключних і напружених ментальних переживань. Його шлях — це «Чорне дзеркало» нових інформаційних технологій.

Деталі

Початок:
24.01.2019
Кінець:
14.04.2019
Подія Категорія:
вул. Софіївська, 5а
Одеса,Ukraine
+ Карта Google
+380 48 737 38 70