Завантаження Події

« Всі Події

Дмитро Євсєєв. Палімпсест

22.01.2023 @ 12:00 31.03.2023 @ 17:00

Серія графічних робіт Дмитра Євсєєва «Палімпсест» був створений навесні 2022 року та демонструє спільну рису українського воєнного мистецтва: вимушена зміна, притаманних художнику медіумів. Початок війни для Євсєєва унеможливив форматний живопис та вимагав пошуку нових технік. Історики називають палімпсестом нашарування текстів у середньовічних манускриптах. Ця метафора дозволила Євсєєву відобразити послідовність слів та дій , які призвели до масштабної катастрофи.

Роздрук антиукраїнської ворожнечої пропаганди перекривався Дмитром іконографічними зображеннями цієї війни. Ними слугували як прінтсткріни з відеорепортажів українських журналістів, так і вернакулярна зйомка, зроблена українськими військовими. Цей метод конверсії слова в дію, а дії в наслідки робить графічні роботи фіксацією майже перформативного акту. Ця процесуальність розкриває відеоінсталяція «Lingua Tertia Romae».

Дмитро Євсєєв народився в 1988 році. Мешкає в Одесі. Закінчив ОХУ імені М. Грекова у 2009, факультет живопису. Працює у різноманітних техніках олійного, акрилового живопису, техніках графіки. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, США, Німеччини, у колекції Одеського Національного художнього музею. Брав участь в проєктах в Україні, Тбілісі, Грузії, Португалії, Великобританії.

***

Дмитро Євсєєв. Цикл «Палімпсест». 2022. Папір, кулькова ручка, цифровий друк
Дмитро Євсєєв. «Lingua Tertia Romae». 2023. Відеоінсталяція

Куратор: Володимир Дамаскін
Кураторська група: Владислав Калінков, Валерій Коршунов, Кирило Ліпатов
Дизайн: Дмитро Ерліх
Зовнішня комунікація: Анастасія Левченко
Відео: Олексій Антощук

За підтримки ГО Museum for change, ГО Marazli Club 🙌🏼

На виставці присутній чутливий контент. Глядачам з вісімнадцяти років.

50₴ – 100₴