Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Андрій Достлєв, Лія Достлєва. «Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор»

11.12.2021 - 09.01.2022

 

Андрій Достлєв, Лія Достлєва
«Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор»
11 грудня 2021 — 9 січня 2022

Щоразу, коли я з будь-якої причини викидаю їжу, відчуваю за це сором. Ніяких логічних підстав у цього відчуття немає — я цілком можу собі дозволити не з’їдати те, чого не хочу їсти, і цим не можна комусь допомогти або когось врятувати. Це просто залишки їжі на тарілці — та мені все одно соромно.

Це відчуття укорінене не в логіці, а, скоріше, в моїй постпам’яті (за терміном Маріанни Гірш). Коли я був малий, бабуся розповідала мені різні історії зі свого життя, і серед іншого траплялися теж спогади про Голодомор. І цей сором за викинуту їжу походить якраз звідти, з історій про те, як моя родина пережила цей голод.

Щоб якось це проілюструвати і розібратися в цьому відчутті, протягом двох місяців ми документували сліди всієї їжі, яку викидали. Потім з цієї документації зробили колажі з фрагментами знайдених світлин, на яких присутні елементи пейзажу.

Чому пейзаж? Бо, на відміну від слідів, що їх залишив голод в нашій (як і багатьох інших українців — нащадків тих, хто пережив Голодомор) постпам’яті, слідів у фізичному просторі не залишилось — на відміну від переважної більшості інших колективних травм, які далі існують у ландшафті як місця пам’яті.

 

Андрій Достлєв, Лія Достлєва

Митці, дослідники. Працюють з темами травми, постпам’яті, суб’єктності та репрезентації вразливих груп. Учасники виставок в Україні, Польщі, Литві, Чехії, Австрії, Італії, Іспанії, Нідерландах та інших країнах. Стипендіати програм Gaude Polonia від Міністерства культури та національної спадщини Польщі та Ukraine in European Dialogue від австрійського Institute for Human Sciences (IWM). Публікувалися у таких виданнях, як Eurozine, Baltic Worlds, Culture.pl, Korydor та інших.

 

Художники — Андрій Достлєв, Лія Достлєва

Дизайнерка — Лара Яковенко

Фотограф — Іван Страхов

Комунікація — Євгенія Селезньова, Катерина Іголкіна, Кристина Кебікова, Катерина Харченко, Алла Псатій

Партнери виставкового проєкту:
платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, кураторки — Катерина Семенюк, Оксана Довгополова
forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні

Деталі

Початок:
11.12.2021
Кінець:
09.01.2022
Подія Категорія:

Місце проведення

Одеський художній музей
вул. Софіївська, 5а
Одеса,Ukraine
+ Карта Google
Телефон:
+380 48 737 38 70