Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Виставки
Виставкові зали. Фото: Іван Страхов
Відчиняємо двері музею виставкою нових надходжень «ДОВІЙНИ».
Виставка почне працювати з 30 липня. Відвідати виставку можна за оновленим графіком роботи музею: четвер – п'ятниця з 11:00 до 17:00, субота – неділя з 11:30 до 19:00. В окремі дні відбуватимуться групові екскурсії. Персональні екскурсії виставкою можна замовити на касі музею. В разі оголошення повітряної тривоги всіх відвідувачів запросять спуститися до гроту (найбезпечніше місце музейного комплексу).
***

До війни — так мільйони українців наприкінці зими позначили початок повномасштабного російського вторгнення. Цей розрив у лінійному сприйняті історичного та персонального часу пов'язаний з пережитим досвідом втрати близьких, вимушеного біженства; знищенням агресором українських міст; героїзмом Збройних Сил України. Але попри цю травматичну цезуру — усвідомленого спільнотою перенесеного досвіду — залишаються сталі процеси, що своєю тяглістю відновлюють розірване полотно життя. Музей — добрий приклад такого інституалізованого процессу. Саме головні функції музею, збереження спадщини та архівація поточної сучасності, зшивають такі розриви.
Музей знав кілька великих хвиль надходжень до своєї колекції. Дарування малювальній школі Одеського товариства красних мистецтв; розподіл музейним фондом експропрійованих приватних колекцій; поповнення втрат після років окупації та евакуації під час Другої світової війни. Кожна з цих хвиль радикально змінювала образ музею.
«Довоєнний» 2021 рік ми готували нову хвилю. Дарування художників та колекціонерів, безвідмовна підтримка Marazli Club та цільова бюджетна програма, яку Олександр Ройтбурд організував за два місяці до своєї смерті — збагатили музей на шістсот сімдесят нових експонатів. Частину публіка вже побачила у новій експозиції «Від двадцятих до двадцятих». За сухим музейним зворотом «нова одиниця зберігання» — місяці пошуків та переговорів, документального супроводу прозорої закупівлі, реставрації, фондової та наукової роботи.
Корпус нових надходжень значно розширює рамки музейних медіумів. До традиційної тріади візуального мистецтва — живопис, графіка, скульптура — нові надходження додають художню та документальну фотографію, відео- і цифрове мистецтво, інсталяцію та non-object art. Фокус уваги колекціонування Музею розширився з локального мистецтва до національного масштабу, що відповідає новому статусу музею і викликам часу.
Корпус нових надходжень демонструє спробу наближення музейного колекціонування до художніх серійних практик сучасного мистецтва. Зрештою, це не просто хронологічний зріз актуального українського мистецтва та різноманітності його практик. Це передчуття спільної екзистенції, що поділяють сьогодні українці. Незбагненна профатична мова мистецтва, яку розумієш «після», а не «до».
***
Кураторська група: Кирило Ліпатов, Валерій Коршунов, Володимир Дамаскін
Фондова робота: Людмила Єрьоміна, Олена Букатар, Галина Сімченко, Тетяна Токарчук
Реставрація: Анастасія Гавриленко, Катерина Миколаєнко
Графічний дизайн: Дмитро Ерліх, Вікторія Бойко
Комунікація: Гера Грудєв, Ганна Рибак, Анастасія Левченко
Менеджмент проекту: Олександра Ковальчук, Катерина Кулай


На виставці представлені:
APL315
Олександр Ацманчук
Поліна Вербицька
Олег Голосій
Аліса Гоц
Ігор Гусєв
Василь Дмитрик
Дмитро Ерліх
Нікіта Кадан
Тарас Коблюк
Анастасія Колібабчук
Нікіта Кравцов
Олександр Курмаз
Сергій Ликов
Катерина Лисовенко
Микола Лукін
Євген Нікіфоров
Олекса Манн
Віктор Покиданець
Влада Ралко
Ніна Савенко
Андрій Сагайдаковський
Денис Саліванов
Тетяна Скляр


До зустрічі в музеї!
Завершені виставкові проєкти

Виставка Павла Макова «MAPPA MUNDI»

24 січня 2022 — 2 квітня 2022

Виставка Павла Макова
«MAPPA MUNDI»