Виставки

Завершені виставкові проєкти

Школа юного музейника. Онлайн

Одеський національний художній музей запрошує всіх маленьких поціновувачів та поціновувачок мистецтва долучитися до нашого онлайн-курсу Школи юного музейника «Первісне мистецтво та Стародавній світ».

Перейти »

Микола Глущенко «Остання свобода»

Микола Глущенко«Остання свобода» Біографія Миколи Глущенка схожа на авантюрний роман: у ній знайшлось місце затяжній еміграції, агентурній діяльності, численним закордонним мандрівкам і плідній творчості. За життя митець створив понад 10

Перейти »

«Transmuseum» 

Виставку побудовано на принципі вторгнення робіт Ігора Гусєва до основної експозиції Одеського художнього музею.

Перейти »

«Ексгумація» соцреалізм з колекції ОХМ

Новий виставковий проект логічно продовжує щойно закриту виставку «Спецфонд: Репресоване мистецтво», яка знайомила одеську публіку з мистецтвом забороненим, вилученим на довгі десятиліття з історії, наукового обігу і експозицій музеїв.

Перейти »

Марія Куліковська «Моя шкіра — моя справа»

Виставка сучасної української художниці Марії Куліковської «Моя шкіра — моя справа» — це кілька десятків сліпків тіла Марії, зроблених у співавторстві з Олегом Вінніченком за допомогою парафіну, шоколаду, мила, гіпсу та епоксидних смол.

Перейти »

Константин Сомов «Без цензури»

У вересні ми вперше показали всі роботи майстра, які зберігають наші фонди. Серед експонатів – рідкісні еротичні малюнки до «Книги маркізи», збірника фривольних французських текстів XVIII сторіччя.

Перейти »

Анна Миронова «Наближення»

Проєкт поєднав у собі твори двох діаметрально різних підходів художнього втілення — створене художником та побачене художником. Це в рівній мірі визначає їх, як твори мистецтва.

Перейти »

РЕПОСТ: сучасне українське мистецтво з колекції Анатолія Димчука

На виставці було представлено більше 30 обраних робіт ключових українських художників 1980-х — 2000-х років: Сергія Браткова, Леоніда Войцехова, Олександра Гнилицького, Ігора Гусєва, Олександра Животкова, Олександра Ройтбурда, Арсена Савадова, Олега Тістола та інших.

Перейти »

Напис. Виставка Володимира Буднікова

Володимир Будніков народився в 1947 році в Києві. У 1965 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а в 1971 році — Київський державний художній інститут (майстерня Тетяни Яблонської). Персональні виставки проходили у Німеччині, Франції, Австрії, щорічно проходять в українських музеях та галереях. Заслужений діяч мистецтв України, професор Національної академії мистецтв. Наразі живе та працює в Києві.

Перейти »

Пауель Шварц «Fioretti»

Сьогодні ім’я Пауля Шварца (1873—1934) майже забуте: персональна виставка «Fioretti» в Одеському художньому покликана нагадати про нього і дати друге життя творчому надбанню митця.

Назва виставки «Fioretti» — посилання до твору XIV століття «Квіточки Франциска Асізького». Це збірка з 53 коротких розділів, що розповідають про життя святого Франциска Асізького і яскраво змальовують створені ним дива.

Так само і на нашій виставці кожна робота — маленька окрема оповідь про диво і красу життя. Кожен предмет, кожна квіточка в творах художника мають характер і власну історію. Шварц, неначе ловець снів, полює на образи: у плямах монотипій, малюнках каміння, тріщинах та кляксах — всюди є сутності й почуття.

Перейти »

Андрій Достлєв, Лія Достлєва. «Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор»

У рамках проєкту художники впродовж двох місяців документували сліди всієї їжі, яку з тих чи інших причин викидали. З цієї документації вони зробили колажі з фрагментами знайдених світлин, на яких присутні елементи пейзажу. В такий спосіб митці опрацьовують відчуття сорому, яке виникає під час викидання їжі — навіть тієї, яка б нікому не допомогла і нікого б не врятувала.

Перейти »

Павло Маков. “MAPPA MUNDI”

MAPPA MUNDI — велика персональна виставка Павла Макова, одного з головних українських художників сучасності, автора Національного павільйону України на Венеційській бієнале 2022 та лауреата Шевченківської премії.

Експозиція представляє нові роботи художника, створені протягом 2020—2021 років.

Перейти »

Олександр Ройтбурд. «Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»

Виставка охоплює чотири десятиліття творчості художника — насамперед, ранній і найменш досліджений період, 1980-1990-ті.
На виставці зібрано 28 живописних робіт, інсталяції, відеоарт та близько 70 архівних фото, покликаних показати шлях Ройтбурда-куратора і організатора художньої спільноти.

Перейти »

«100 років потому. Киріак Костанді»

В Одеському художньому зберігається більше двохсот робіт Костаді, а у постійній експозиції ви можете побачити лише 14 з них. На виставці ми представили роботи, які тривалий час зберігалися в фондах музею, а також архівні фото, документи і роботу сучасного українського митця Василя Дмитрика, присвячену пам’яті Киріака Костанді.

Перейти »

Михаїл Рева «Одкровення / Revelation»

Михаїл Рева«Одкровення / Revelation» 19 вересня в Одеському художньому музеї відкрився виставковий проєкт відомого скульптора Михаїла Рева. На виставці представлені роботи різних років, від ранніх, таких як ікони, створені для

Перейти »

Тарасова колекція в уявному музеї

Одеський художній музей презентує виставковий проект «Тарасова колекція в уявному музеї» — перлини з колекції Тараса Максим’юка доповнені роботами з колекції україники Одеського художнього музею та приватних зібрань.

Перейти »